PODSTAWY SYSTEMÓW GNSS – WARSZTATY W RAMACH PROGRAMU E-KNOT

Posted by | No Tags | Bez kategorii | Możliwość komentowania PODSTAWY SYSTEMÓW GNSS – WARSZTATY W RAMACH PROGRAMU E-KNOT została wyłączona

Zasady działania nawigacji satelitarnej oraz możliwości jej praktycznego zastosowania były tematem warsztatów „Podstawy systemów GNSS”. Spotkanie, odbyło się w dniach 10-12 kwietnia w Centrum Konferencyjnym „Kopernika” w Warszawie w ramach programu E-Knot. Współorganizatorem wydarzenia była firma Astri Polska.


 W  trzydniowych warsztatach wzięło udział ponad 30-stu przedstawicieli nauki, przemysłu i centrów naukowo-badawczych, zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat GNSS (Global Navigation Satellite Systems). Oprócz zagadnień teoretycznych, uczestnicy mieli okazję poznać funkcjonowanie nawigacji satelitarnej od strony praktycznej.


Spotkanie otworzył Jacek Mandas, Prezes Zarządu Astri Polska. Karol Brzostowski, Kierownik Działu Aplikacji i Usług Satelitarnych Astri Polska przedstawił główne założenia projektu E-Knot oraz dotychczasowe osiągnięcia firmy w dziedzinie GNSS. W podstawy działania nawigacji satelitarnej wprowadzili uczestników Nicola Linty z Politechniki w Turynie oraz Adria Rovira Garcia i Jaume Sanz Subirana z Politechniki Uniwersyteckiej Katalonii w Barcelonie. Praktyczna część spotkania poświęcona była zastosowaniu narzędzia GLab, które umożliwia analizę i przetwarzanie danych GNSS.


Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu e-KnoT, którego celem jest stworzenie silnej współpracy europejskiej w obszarze edukacji, nauki i przemysłu w dziedzinie GNSS. Bazując na dotychczasowych działaniach, projekt dąży do utworzenia silnego Europejskiego Trójkąta Wiedzy o nawigacji satelitarnej. Więcej informacji o programie E-Knot można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: eknotproject.eu.


20170410_102652


No Comments

Comments are closed.