PODSTAWY SYSTEMÓW GNSS – WARSZTATY W RAMACH PROGRAMU E-KNOT

Zasady działania nawigacji satelitarnej oraz możliwości jej praktycznego zastosowania były tematem warsztatów „Podstawy systemów GNSS”. Spotkanie, odbyło się w dniach 10-12 kwietnia w Centrum Konferencyjnym „Kopernika” w Warszawie w ramach programu E-Knot. Współorganizatorem wydarzenia była firma Astri Polska.

[br]

 W  trzydniowych warsztatach wzięło udział ponad 30-stu przedstawicieli nauki, przemysłu i centrów naukowo-badawczych, zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat GNSS (Global Navigation Satellite Systems). Oprócz zagadnień teoretycznych, uczestnicy mieli okazję poznać funkcjonowanie nawigacji satelitarnej od strony praktycznej.

[br]

Spotkanie otworzył Jacek Mandas, Prezes Zarządu Astri Polska. Karol Brzostowski, Kierownik Działu Aplikacji i Usług Satelitarnych Astri Polska przedstawił główne założenia projektu E-Knot oraz dotychczasowe osiągnięcia firmy w dziedzinie GNSS. W podstawy działania nawigacji satelitarnej wprowadzili uczestników Nicola Linty z Politechniki w Turynie oraz Adria Rovira Garcia i Jaume Sanz Subirana z Politechniki Uniwersyteckiej Katalonii w Barcelonie. Praktyczna część spotkania poświęcona była zastosowaniu narzędzia GLab, które umożliwia analizę i przetwarzanie danych GNSS.

[br]

Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu e-KnoT, którego celem jest stworzenie silnej współpracy europejskiej w obszarze edukacji, nauki i przemysłu w dziedzinie GNSS. Bazując na dotychczasowych działaniach, projekt dąży do utworzenia silnego Europejskiego Trójkąta Wiedzy o nawigacji satelitarnej. Więcej informacji o programie E-Knot można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: eknotproject.eu.


20170410_102652