MISAC
(Mixed Signal ASIC Controller for DC-DC Power Converters) 

Celem projektu  MISAC (Mixed Signal ASIC Controller for DC-DC Power Converters)  jest zaprojektowanie ASIC’a przeznaczonego do zastosowań kosmicznych. Application Specific Integrated Circuit (ASIC) jest rodzajem microchip’u zaprojektowanym do pełnienia konkretnego zadania. W konkretnych przypadkach ASIC są bardziej energooszczędne, niezawodne i szybsze od układów scalonych ogólnego zastosowania o zbliżonej funkcjonalności.

MISAC to zintegrowany kontroler PWM (Pulse Width Modulation) dla różnych topologii przetwornic DC/DC. W skrócie, zadaniem urządzenia będzie zagwarantowanie, że kontrolowany przez niego konwerter dostarcza odpowiednie napięcie wyjściowe ze zmiennym obciążeniem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, ASIC zaprojektowany przez Astri Polska będzie mniejszy, bardziej energooszczędny oraz bardziej dokładny niż urządzenia wykorzystywane w chwili obecnej.

Rola Astri Polska w projekcie: Astri Polska jest liderem projektu MISAC.

Konsorcjum projektowe: Astri Polska (lider), Centrum Badań Kosmicznych PAN, Politechnika Łódzka.


Projekt jest finansowany są ze środków Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Powyższy artykuł jest informacją Astri Polska i nie stanowi oficjalnego komunikatu Europejskiej Agencji Kosmicznej.