JUICE
(JUpiter ICy moons Explorer)

JUICE to jeden z głównych projektów długofalowego planu Europejskiej Agencji Kosmicznej „Cosmic Vision 2015-2025”. Sonda JUICE ma za zadanie dotrzeć do Jowisza (2030 r.) i przez okres minimum trzech lat dokonać szczegółowych obserwacji "gazowego olbrzyma" i jego trzech lodowych księżyców: Ganimedesa, Kallisto i Europy. Start sondy planowany jest na rok 2022. Głównym wykonawcą projektu jest Airbus Defence and Space.

Rola Astri Polska w projekcie:  W ramach programu Juice project Astri Polska jest odpowiedzialna za dostarczenie następujących rozwiązań:

  •  Real Time Simulation (RTS) – oprogramowanie, będące częścią składową większego systemu, który pozwoli na walidację oprogramowania pokładowego sondy JUICE
  • Simulation Front End (SimFE) – dwa urządzenia elektroniczne, które umożliwią przetestowanie systemów awionicznych sondy przed wysłaniem jej w przestrzeń kosmiczną.

Czas realizacji: 2016-2019

42_digital_logo_dark_blue_HI

Projekt jest finansowany są ze środków Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Powyższy tekst jest informacją Astri Polska i nie stanowi oficjalnego komunikatu Europejskiej Agencji Kosmicznej.