Astri Polska o zastosowaniu GNSS w rolnictwie precyzyjnym podczas konferencji w Bukareszcie

Posted by | No Tags | Bez kategorii | Możliwość komentowania Astri Polska o zastosowaniu GNSS w rolnictwie precyzyjnym podczas konferencji w Bukareszcie została wyłączona

Zastosowanie systemów nawigacji satelitarnej (GNSS) w rolnictwie precyzyjnym było tematem warsztatów zorganizowanych przez Astri Polska w ramach międzynarodowej konferencji “Agriculture for Life – Life for Agriculture” na Uniwersytecie Nauk Rolniczych i Weterynarii w Bukareszcie. Wydarzenie będące częścią projektu E-Knot zgromadziło przedstawicieli nauki, przemysłu i ośrodków badawczych.


Międzynarodowa konferencja “Agriculture for Life – Life for Agriculture” jest co rocznym wydarzeniem organizowanym przez Uniwersytet Nauk Rolniczych i Weterynarii w Bukareszcie. W dwudniowej konferencji wzięło udział kilkuset uczestników na co dzień związanych z rolnictwem. Zastosowanie nawigacji satelitarnej w rolnictwie precyzyjnym jest jednym z obszarów zainteresowań Astri Polska oraz projektu e-KnoT.  Każdego roku ta dziedzina znajduje nowych zwolenników na całym świecie. Dzięki wydarzeniu towarzyszącemu zorganizowanym przez firmę z Warszawy uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w tym obszarze oraz możliwościami ich wykorzystywania dla potrzeb poprawy jakości upraw. Omówione zostały też  możliwości wykorzystania GNSS (Global Navigation Satellite Systems) w automatyzacji rolnictwa.


Tematykę współpracy nauki, przemysłu i ośrodków badawczych w obszarze nawigacji satelitarnej przybliżył prof. Fabio Dovis, koordynator projektu E-Knot, będący na co dzień pracownikiem Politechniki w Turynie. Jego prezentacja podczas pierwszego dnia konferencji była także zapowiedzią panelu poświęconego zastosowaniu nawigacji satelitarnej w rolnictwie precyzyjnym, zorganizowanego przez Astri Polska następnego dnia.


Prelegentami wspomnianego wydarzenia byli przedstawiciele Europejskiej Agencji GNSS (GSA), firm dostarczających rozwiązania dla sektora rolniczego oraz pracownicy naukowi związani na co dzień tą dziedziną. Spotkanie umożliwiło wymianę doświadczeń w zakresie rolnictwa precyzyjnego między uczestnikami oraz zwrócenie uwagi na perspektywy zastosowania nawigacji satelitarnej w rolnictwie na terenie Rumunii.


Dowiedz się więcej o projekcie E-Knot na naszej stronie www oraz na oficjalnej stronie projektu: eknotproject.eu.


Fabio DovisFabio Dovis prezentuje projekt E-Knot podczas pierwszego dnia konferencji


IMGP0353Spotkanie poświęcone rolnictwu precyzyjnemu zorganizowane przez Astri Polska podczas drugiego dnia konferencji


IMGP0365Alina Hriscu z Europejskie Agencji GNSS prezentuje możliwości zastosowania satelitów Galileo I systemu EGNOS w rolnictwie precyzyjnym


IMGP0375Iulian Stefan z  Vantage Balkans o wyzwaniach stojących przez GNSS w rolnictwie precyzyjnym


IMGP0387Thomas Engel, przedstawiciel firmy John Deere o automatyzacji w rolnictwie dzięki wykorzystaniu nawigacji satelitarnej.


IMGP0399Prezentacja prof. Gabriela Popescu z Uniwersytetu Nauk Rolniczych i Weterynarii w Bukareszcie


IMGP0379Prezentacja Fabio Dovis, koordynatora projektu E-Knot


IMGP0393


IMGP0412


No Comments

Comments are closed.