ASTRI POLSKA DOSTARCZA KOLEJNE URZĄDZENIE TESTOWE DLA EUROPEJSKICH SATELITÓW TELEKOMUNIKACYJNYCH

Posted by | No Tags | Bez kategorii | Możliwość komentowania ASTRI POLSKA DOSTARCZA KOLEJNE URZĄDZENIE TESTOWE DLA EUROPEJSKICH SATELITÓW TELEKOMUNIKACYJNYCH została wyłączona

W połowie sierpnia, przekazaliśmy kolejne urządzenie dla europejskich satelitów telekomunikacyjnych „Eurostar Neo”. To już trzecie urządzenie przekazane dla programów ESA w tym roku. Do końca roku firma planuje dostarczyć ESA aż 10 produktów, w tym środowiska testowe i oprogramowanie.

 

Urządzenie Simulated Electrical Flight Model dostarczone przez Astri Polska pozwoli na przetestowanie podzespołów elektronicznych satelitów EurostarNeo przed umieszczeniem na orbicie, a dokładnie umożliwi przeprowadzenie symulacji interfejsów elektronicznych platformy satelitarnej, w szczególności komputera pokładowego i układu zarządzania zasilaniem. EurostarNeo to program budowy platformy nowej generacji dla satelitów telekomunikacyjnych, realizowany w ramach programu „NeoSat” pod egidą Europejskiej Agencji Kosmicznej i Francuskiego Ośrodka Badań Kosmicznych (CNES). Nowa platforma ma być o 30% tańsza w utrzymaniu w stosunku do obecnie używanych konstrukcji oraz oferować wiele większe możliwości w zakresie przenoszonego ładunku.

 

Do końca roku firma dostarczy 10 gotowych produktów dla ESA. Będą to urządzenia testowe dla m.in.: sondy JUICE, która zbada Jowisza, kolejne urządzenia dla satelitów Eurostar Neo i MetOp-SG i system do walidacji optycznej głównego sensora misji Sentinel-5. Ponadto, Astri Polska dostarczy także dwa środowiska testowe dla odbiorników nawigacji satelitarnej GNSS oraz serwisy do zdalnego monitoringu lodu na głównych rzekach w Polsce.

 

Astri Polska jest pierwszą polską firmą działającą w obszarze technologii kosmicznych i satelitarnych, której 100% przychodu pochodzi z przemysłu kosmicznego. Dzięki zaangażowaniu w liczne projekty na rzecz Europejskiej Agencji Kosmicznej i Komisji Europejskiej, Astri Polska jest liderem na polskim rynku technologii kosmicznych. Firma specjalizuje się w dostarczani rozwiązań z zakresu elektroniki, optomechatroniki oraz aplikacji i usług satelitarnych. Obecnie, w Astri Polska pracuje ok. 80 osób, głównie polskich inżynierów.


No Comments

Comments are closed.